váš pobyt na

Chata u Skota, Jizerské hory a vaši hostitelé

Postaveno v roce 1910
9 pokojů, 36 hostů
Skvělá cena
Historie

Hrabětice, Janov nad Nisou
1910

Budova Chaty u Skota má dlouhou historii. Byla postavena v roce 1910 a až do roku 1972 fungovala jako brusírna skla. Pod Chatou protéká malý potok, který poháněl strojní zařízení v továrně. Turbína a pohon jsou dodnes vystaveny v jídelně.

Poté byla budova využívána jako soukromé ubytování, než byla v roce 1992 přestavěná na penzion. Díky své blízkosti k lyžařskému středisku Severák byl dlouhá léta známý jako „Penzion pod Vlekem“.

Ubytování a informace o pobytu

Chata u Skota nabízí pohodlné a cenově výhodné ubytování pro rodiny, skupiny i jednotlivce.

Pokoje

Hosté

CO DOSTANETE

Vybavení, služby a cestovní průvodce

WiFi zdarma

Všichni hosté mají přístup k bezplatnému wifi

Parkoviště zdarma

Chata U Skota má místo pro 15 aut

Vlastní sociální zařízení

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s ručníky, toaletními potřebami a fénem.

Restaurace

Nejbližší restaurace penzionu U Skota je restaurace Heidi vzdálená 800 metrů.

V nedalekém Bedřichově (10 minut jízdy autem/kolo) je mnoho restaurací a také oblíbená Prezidentská chata, která je vzdálená 2,5 km.

Výlety

Do centra Liberce a jeho mnoha atrakcí, včetně aquaparku Babylon, Dino Parku, Jump arény, Ještědu a botanické a zoologické zahrady, je to pouhých 20 minut jízdy autem. 

Na druhé straně hor stojí za návštěvu město Frýdlant a jeho okolí. Přes hranice je to jen 40 minut do Žitavy a něco málo přes hodinu do Görlitz!

Aktivity v okolí

Jizerské hory jsou ideálním místem k odpočinku a obdivování okolních přírodních krás. Ať už budete relaxovat čtením knihy pod stromem, nebo se proletíte po singltrekové cyklostezce, každý si zde najde něco pro sebe!

  • Lanové centrum Artur – 100 m od penzionu – vysoké a nízké překážky, hledání pokladu v potoce.
  • Přednáška horské služby s lavinovým psem Jahuem
  • Mini zoo Dřevona 400 m od penzionu
  • Jízda na koni
  • Husky – přednáška o tažných psech – možnost u nás nebo návštěva přímo u paní Henychové cca 3 Km od penzionu v Horním Maxově

Turistické stezky

Jizerské hory a jejich okolí jsou známé svými dobře značenými turistickými trasami, jejichž historie sahá až do roku 1884, kdy byl v Liberci založen Německý horský spolek pro Ještědské a Jizerské hory. K nejoblíbenějším turistickým střediskům patří vrchol Smědavy (847 m n. m.) a osady Jizerka a Nová Louka.

Od 80. let 19. století budují místní nadšenci turistiky v okolí Jizerských hor rozhledny a vyhlídkové věže.

Cyklostezky

Jizerské hory jsou stále oblíbenější mezi cyklisty. V okolí chaty U Skota se nachází desítky cyklostezek

Horolezectví

Jizerské hory nabízejí sportovní vyžití pro horolezce. Skály nabízejí výstupy výhradně po hrubé a ostré žule, většina z nich je však vybavena stabilními jištěními.

NĚCO MÁLO O NÁS

Penzion jsme převzali v lednu 2023. Jizerské hory máme moc rádi, naproti penzionu máme soukromou rodinou chalupu, kam už 13 let jezdíme s rodinou a přáteli. Naše děti se tu kromě sjezdařského i běžeckého lyžování a dalších sportů naučily milovat přírodu.

A proč Chata U Skota? Protože Fraser je rodilý Skot, pochází z Glasgow a do České republiky se přestěhoval v roce 1995 (původně na 1 rok) 🙂

Pracoval v managementu mezinárodních škol v Praze. Eva pracovala 20 let jako peronalistka, také v Praze. Celé rodině se vždy v neděli z Jizerek hodně těžko odjíždělo, koupí penzionu si tak trochu splnil celoživotní sen..

Užijte si Jizerské hory

Proveďte rezervaci nyní!

Použijte online formulář pro rezervaci v Chata u Skota.