Welcome to

Chata U Skota

Hrabětice
9 Rooms, 36 Guests
Self - catering

Accommodation in the heart of the the Jizera mountains

Welcome to the Chata U Skota in Hrabětice. Our family guesthouse is located in the heart of the Jizera mountains, just 400 m from the Loučky ski lift at Severák. It is set in beautiful, peaceful surroundings, and is ideal for a relaxing family break. 

We love the Jizera mountains. We have brought up our own children spending weekends at our cottage opposite the guesthouse, and now we look forward to welcoming guests to the Chata u Skota.

Eva and Fraser Litster

Double/Twin  Room

There are two double rooms and 1 twin room.

4 Bed Room

There are five 4 bed rooms, each with a double bed and a bunk bed.

8 Bed Room

There is one 8 bed room, with 2 doubles and 2 bunk beds.

Jana Sysova
Jana Sysova
15. October, 2023
V chatě u Skota jsme se širokou rodinou oslavili dědovy 97. narozeniny. Bylo nás 30. Nakonec jsme si pronajali celý penzion na celý víkend, protože počet lidí se stále trochu měnil. Byl to skvělý nápad. Pobyt vyšel levněji a mít celý penzion pro sebe byla velká výhoda. Mohli jsme volně přesouvat příbuzné podle toho jak přijížděli a odjížděli a ubytovat i tři psy. Oceňuji, že majitele neměli se psy žádný problém. Naopak byli velmi vstřícní, milí a ochotní nejen ke psům. Na všem jsme se s nimi domluvili a nic nebyl problém. Jeli jsme s celou společností na slavnostní oběd, ale jinak jsme si všechno jídlo a pití přivezli. Velmi jsme ocenili množství ledniček v kuchyni, tak jsme měli ledničku na dorty, na piva, na víno, na saláty …. V penzionu je opravdu veliká společenská místnost i s hracím koutkem pro děti. Ze společenské místnosti se dá vyjít ven, kde je skvěle fungující gril a několik možností posezení. Pozemek je stranou od silnice, tak děti ani psy nic nepřejede a dá se rovnou pokračovat k potůčku, do lesa… Zařízení penzionu je nové a pěkné. Pokoje jsou prostorné. Penzion nabízí 8 lůžkový pokoj, to jsme se trochu lekli, protože jsme si nedokázali představit, jak osm příbuzných bude bydlet v jedné místnosti, ale ve skutečnosti jsou to dva samostatné 4 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Takže shrnuji: pěkné ubytovaní, pěkné prostředí, pěkné okolí, praktická kuchyně, velká společenská místnost, uklizeno. Ale nejdůležitější a nejmilejší bylo chování majitelů. Moc děkujeme. Byla to dobrá volba!
Petr Zeman
Petr Zeman
15. October, 2023
Krásný koncept ubytování. Příjemní majitelé. Krásná poloha chaty.
Michael Bořuta
Michael Bořuta
1. October, 2023
Krásně zrekonstruovaná chata v srdci Jizerských hor. Moc milí majitelé. Rádi se vrátíme!
Jakub
Jakub
26. September, 2023
Krásně zrekonstruovaná chata s kuchyní, grilem, ohništěm a dalším k plnému využití. Psi vítáni za drobný poplatek. Majitelé velmi milí a přátelští.
Jens
Jens
24. September, 2023
Sehr nette Gastgeber, sehr sauber, tolles Konzept!!!
Tim Conlon
Tim Conlon
17. September, 2023
Newly renovated comfortable rooms, excellent location for hiking, cycling or skiing, outstanding hospitality by our hosts Eva and Frazier. Add in some perfect mid-September sunny weather and this is the perfect weekend getaway. Highly recommended!
James Ward
James Ward
11. September, 2023
The owners are incredibly welcoming and helpful. They made our stay so comfortable and enjoyable. The hotel is located in a beautiful place and is very peaceful and quiet. Would highly reccomend!
Martina Peachment Brehmer
Martina Peachment Brehmer
4. September, 2023
Chata U Skota is a true gem in the heart of the Jizerské hory. Great for families, especially sporty ones as its location is a great starting point for cycling, hiking and skiing trips (both cross-country and downhill). The rooms are very comfy, recently renovated by the super lovely new owners who even lit a camp fire for guests to make buřty under the stars (which are amazing there!) It's just a very warm and homey place with everything you need for an active family trip, with great restaurants, playgrounds and blueberry picking options nearby. We will be back!
Katy Haladová
Katy Haladová
4. September, 2023
Penzion ve výborné lokalitě blízko krásné přírody. Výborná snídaně, skvěle vybavena kuchyň, každý apartmán má k dispozici vlastní pomůcky do kuchyně a samostatnou lednici. Velká společenská místnost s krásnými kamny. Pokoje utulné. Velmi milá paní majitelka Eva, se vším nám poradila, nic nebyl problém. Moc jsme si pobyt užili. Děkujeme.
Enjoy the Jizera mountains

Make a booking now!

Use the online form to make your reservation at the Chata u Skota.